Minižákyně

Sezóna 2009/2010

V nové sezóně nastoupí naše 2 tříčlenné týmy ve skupině s dvěma družstvy Jilemnice. Cílem je, aby jedno naše družstvo postoupilo do finalové šestky ( tzn. umístit se do 2. místa ve skupině ), v níž by bojovalo na jaře o umístění "na bedně". 5 našich hráček bude hrát soutěž minižákyň naposledy a od další sezóny začneme hrát již šestkový volejbal v soutěži mladších žákyň. 

Soustředění v orlovně

Ve dnech 7.-9.7.2009 proběhlo soustředění minižákyň na hřišti u orlovny ve Studenci. Děvčata si osvojovala především hru "na tři", ale moc nám to ještě nešlo. Díky ochotě maminek hráčky v orlovně i nocovaly. Za to patří velký dík Jitce Kadlecové a Ivě Bartoňové, které tam s nimi noci trávily !!!

Jaro 2008/2009

V jarní části sezóny 2008/2009 hrála děvčata ve skupině o 13.-18. místo. Dočkali jsme se už prvních vítězství a 3. místo v této skupině je bezesporu velkým úspěchem.

Tabulka skupiny o 13.-18. místo:

1. Červený Kostelec

2. Třebechovice "B"

3. Studenec

4. Třebechovice "C"

5. Náchod

6. Týniště n. O.

 

Týmový žebříček

Po skončení podzimní části sezóny jsme se na trénincích začali věnovat odbití obouruč spodem ( bagr ) a odbití obouruč vrchem ( prsty ). A také v těchto činnostech se snažíme, aby děvčata soupeřila už proti sobě. Proto jsme také udělali týmový žebříček. Hráčkám v něm sčítáme pořadí z 5 posledních miniturnajů.

3. mistrovský turnaj

Poslední podzimní turnaj se konal v Náchodě v neděli 28.9. Naše hráčky ani zde neuspěly, ale ani jsme to nečekali. V jarní části se utkají naše hráčky ve skupině o 13.-18. místo.

2. mistrovský turnaj

V neděli 21.9. jedou hráčky do Červeného Kostelce, kde se zúčastní druhého mistrovského turnaje.

Sestava pro druhý turnaj:

 

Bartoňová Simona, Jezdinská Natálie, Nedomlelová Nikola, Nosková Lucie, Ulvrová Eliška, Urbanová Markéta

Zpráva pro rodiče:

Hrát se bude pravděpodobně venku. Proto teplé oblečení. Pod dres ( krátký rukáv ) triko s dlouhým rukávem. Boty raději i halové ( v případě hodně nepříznivého počasí se hraje v hale ). Auto berou Noskovi: 7:40 Simča Bartoňová u zdr. střediska, v 7:42 Eliška Ulvrová na zastávce U Trojice, v 7:40 Nikča u Urbanů, v 7:42 Natka u pošty. Sraz aut v 7:45 u Orlovny. Předpokládaný návrat při účasti všech družstev v 16:00.

1. mistrovský turnaj

V neděli 14.9.2008 začala mistrovská sezóna našim minižákyním. Děvčata si z prvního turnaje přivezla hned jedno vítězství, poněvadž tým Náchod "A" se nedostavil. Jinak naše hráčky pouze sbírají zkušenosti. Více od nich po roce trénování ani nemůžeme chtít. Úspěchem je každý nezkažený servis a ještě větší radost máme, pokud servis soupeřek odvrátíme a míč jde zpátky přes síť. Tak na tom zatím jsme. V soutěži je náš tým jednoznačně nejmladší a mezi našimi nejmladšími a nejstaršími hráčkami soupeřek je rozdíl 5 let !!!

Sestava na prvním turnaji:

Grosmanová Aneta, Kadlecová Ludmila, Nedomlelová Nikola, Nosková Lucie, Prokopová Tereza, Urbanová Markéta

Tréninky

Minižákyně organizujeme ve spolupráci se ZŠ ve Studenci. V soutěži vystupují pod společným názvem Orel ŠSK Studenec.

Tréninky budou po celý školní rok:

pondělí 13:30 - 15:00, středa 15:00 - 16:30

Na tréninky nutné pití, dále obuv na ven i dovnitř ( přes zimu pouze dovnitř ). Obuv vhodná na volejbal jsou zavazovací sportovní boty, nikoli cvičky. Obuv dovnitř se vyznačuje zpravidla světlou podrážkou. Pokud je černá, nesmí dělat čmouhy na podlaze. 

 

Tým pro sezónu 2008/2009

Po uplynulé sezóně nás opustilo několik hráček, zejména těch nejmladších. Nové posily však tým doplnily. V současné době disponujeme dvanáctičlenným kádrem, což je dobré, ale pro dobrý budoucí chod týmu bychom ještě alespoň 3 hráčky chtěli přibrat. Pokud byste věděli o někom, kdo má zájem, kontaktujte mě na tel. 602 680 383 nebo mailem na: vaclav.urban@cmss-oz.cz.

Zároveň chci apelovat na Vás rodiče: volejbal je sport kolektivní a tudíž pokud jedna z částí kolektivu chybí, je tým dosti oslaben. Pokud se tedy děvčata již přihlásila, dbejte na to, aby chodila jak na tréninky, tak na zápasy. Letos je to jenom zahřívací kolo ( 4 dáme vždy dohromady a spíše mám problém, koho "nechat doma" ), ale od příštího roku začnou hrát děvčata i soutěž v 6 a tam už nás bude potřeba podstatně více. Kdo jste kolektivní sport dělal, víte o čem mluvím. To, že se dětem někdy nechce a vymlouvají se na "návštěvy", . . . je normální věc. Je na nás rodičích, jak je v tom podpoříme a vychováme v nich pro život to, že když se jim něco nebude chtít, nebudou to prostě dělat.

                                                                               Sportu zdar a dík za Vaši spolupráci.